Kuna w dachu

Poniższe video przedstawia materiały nagrane przez jednego z naszych klientów przy pomocy foto-pułapki. Działania te, były przygotowaniem do zastosowania zabezpieczeń mechanicznych i poprawek dekarskich dachu. Kluczowym elementem było wykrycie niestandardowych dróg wejścia kuny na dach.

Problem z kunami najczęściej występuje (98% przypadków w naszej praktyce) w dachach, gdzie termoizolacją jest wełna mineralna. Wiele osób błędnie sądzi, że kuny wchodzą w dachy w celu konsumpcji lub uzyskania ciepłego schronienia w wełnie mineralnej. Natomiast prawdziwą przyczyną jest konieczność dbania o higienę futra i pozbycie się z niego wszelkich pasożytów, głównie świerzbu. Dzięki systematycznemu wyczesywaniu futra w wełnie mineralnej zapobiega zachorowaniu na świerzb i dzięki temu przeżywa o wiele dłużej. Dla kuny wejście w taki dach, znaczy żyć! Zatem nie dziwmy się naturalnym potrzebom zwierząt, natomiast mając tą wiedzę możemy lepiej zaplanować naszą inwestycję tak, aby skutecznie zabezpieczyć dach na etapie budowy. Możemy doradzić na etapie projektu.

Natomiast jeżeli już macie Państwo ten kłopot po wybudowaniu, to jesteśmy w stanie nieinwazyjnie (bez rozbiórki i odkrywek dachu) zdiagnozować zakres i miejsca uszkodzeń termoizolacji przez cały rok. Nasz zespół specjalistów jest w stanie wykonać badania termowizyjne o każdej porze roku, oraz wiemy jak do takiego badania trzeba się przygotować.

Znajdź specjalistę na twoim terenie: https://termowizjadefektu.pl/specjalisci

Zapraszamy na nasz kanał YouTube po więcej ciekawych materiałów
https://www.youtube.com/channel/UCN4JpIfCtPqAFy5UNhaPbpQ

ANALIZA CEN RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Okres I kwartał 2007 do I kwartał 2024 r.
NOWOŚĆ!

Rynek Cen Nieruchomości

Coraz więcej ofert mieszkań na wynajem, czyli mały efekt domina dla rynku najmu na wiosnę 2024 r.  Nasze

Kuna w dachu

Poniższe video przedstawia materiały nagrane przez jednego z naszych klientów przy pomocy foto-pułapki. Działania te, były przygotowaniem do